Rozšiřujeme své řady

Hledáme programátory na interní/externí spolupráci.

Co je SEO optimalizace

Co je SEO optimalizace? Jako výraz je to nesmysl, ale optimalizace pro vyhledávače je způsob, jak zvýšit návštěvnost stránek.

Všechny aktuality

Palo Alto Networks

V srpnu 2015 jsme se jako druhá firma v ČR stali partnerem nadnárodní společnosti Palo Alto Networks (PANw).

Pokud přemýšlíte, jak vybudovat opravdu bezpečnou IT infrastrukturu, tak Palo Alto Networks Vám může nabídnout ty správné nástroje, jak zajistit tu nejlepší ochranu před známými i neznámými hrozbami. Palo Alto Networks jako první výrobce představil skutečný NEXT-GENERATION FIREWALL, čímž předstihl konkurenci a od roku 2011 je v Magic Quadrantu od společnosti GARNER veden jako lídr.

Vlastnosti, díky kterým je Firewall od Palo Alto Networks skutečně Next-Generation Firewall

• USER-ID

Díky neustále se vyvíjejícím možnostem uživatelů i zařízení se tradiční identifikace dle IP adres stala neefektivní. A proto technologie User-ID Identifikuje uživatele jménem! To umožňuje výrazné zjednodušení tvorby bezpečnostních politik ve firmě. Zjednodušení reportingu a forenzního vyhledávání bez ohledu na to, odkud uživatel firemní infrastrukturu využívá. Informace k identifikaci uživatele jsou získávány např. z Microsoft AD, eDirectory, LDAP, CaptivePortal a dalších. Aktivity uživatelů lze sledovat ze všech platforem (Win, MAC OS, Apple iOS, Linux/UNIX, Android, Win.mobile atd.).

• APP-ID

Přesná klasifikace síťového provozu je základem každého firewallu, je základ bezpečnostní politiky. Tradiční firewally klasifikovaly provoz podle portu a protokolu. V současnosti ale dokáže aplikace jednoduše obejít port-based firewall, hopping porty pomocí SSL a SSH, tunelování přes port 80, nebo pomocí jiných nestandardních portů.

App-ID automaticky použije 4 různé mechanizmy klasifikace síťového provozu pro identifikaci konkrétní aplikace (detekce aplikačního protokolu a dešifrování, dekódování aplikace, znaky aplikace, heuristickou analýzu). Dokáže identifikovat více než 2500 aplikácií, bez ohledu na port nebo šifrování SSL protokolu.

App-ID nepřetržitě monitoruje stav aplikace, re-klasifikuje provoz a identifikuje různé funkce, které aplikace používá. Bezpečnostní politika pak určuje, jak s touto komunikací naložit. Může ji například: úplně zablokovat, částečně zablokovat nebo naopak povolit, či částečně povolit (granularita aplikace, skenování aplikací, blokování vložených́ hrozeb, kontrola neoprávněných přenosů souborů, kontrola datových vzorů, omezení šířky pásma a pod.).

Detailní a hlavně aktuální přehled identifikovaných aplikací si můžete prohlédnout na webu Palo Alto Networks http://apps.paloaltonetworks.com/applipedia/

• CONTENT-ID

Kontrola obsahu. Velké množství moderních aplikací poskytuje uživatelům pohodlí při jejich používání, ale i díky tomu jsou velmi často používané pro šíření inteligentního malware a dalších bezpečnostních hrozeb. Díky Content-ID máte permanentní kontrolu obsahu aplikací, URL filtry a jste včas varováni před možnými úniky dat (DLP) a možnými malware hrozbami.

Všechny tyto komfortní funkce máte k dispozici najednou a v reálném čase bez toho, aby Váš síťový provoz byl těmito kontrolami zdržován. To všechno díky chytré technologii "Single pass parallel proces", kterou naleznete v každém NEXT-GENERATION FIREWALLu od společnosti Palo Alto Networks. Tato technologie i přes vyšší vstupní náklady ve finále výrazně sníží celofiremní náklady na bezpečnost a umožní používání všech aplikací téměř bez rizika.

Traps, Advanced Endpoint Protection

V roce 2014 provedla společnost Palo Alto Networks úspěšnou akvizici společnosti CYVERA, která byla významným hráčem v oblasti ochrany koncových stanic. Tímto krokem byl dokončen proces propojení nabízených řešení do jednotného uzavřeného celku, který řeší komplexní firemní IT bezpečnost.